Niepodległa do Hymnu

Niepodległa do Hymnu

Po raz kolejny obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęliśmy w samo południe odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, biorąc udział w akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”. Miejska Biblioteka Publiczna co roku zgłasza Gminę Borne Sulinowo do udziału w tym wydarzeniu. Dlatego wzorem lat ubiegłych i my, mieszkańcy uczestniczyliśmy w tym przedsięwzięciu, pokazując, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną! A późnym popołudniem spotkaliśmy się w gronie mieszkańców na Wieczornicy Niepodległościowej.

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili włodarze miasta w osobie Burmistrz Bornego Sulinowa – pani Doroty Chrzanowskiej oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bornem Sulinowie – pana Mariusza Gorgola. Dla mieszkańców przygotowaliśmy patriotyczny program poetycko-muzyczny „Nie damy pogrześć mowy… wiary… – refleksje o niepodległości, inspirowane utworami literackimi Marii Konopnickiej” w wykonaniu członków niezastąpionego Teatru Kameralnego i zaproszonych gości. Cudownym zakończeniem obchodów był koncert pt. „Marszem i galopem do Niepodległości” w wykonaniu Zespołu SPOCZNIJ, działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, bez których realizacja tych wydarzeń nie byłaby możliwa:

Magdalenie Haas i Krzysztofowi Szulejce; członkom Teatru Kameralnego: Izabeli Kłaczkiewicz, Zenobii Miszewskiej, Zenonowi Miszewskiemu; uczniom Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie: Martynie Żak i Bartoszowi Kapuścińskiemu; uczniom Liceum Ogólnokształcącego w Bornem Sulinowie: Mai Jakubowskiej, Natalii Kutela, Cezaremu Kuca, Kamilowi Klekotta, Katarzynie Kowalczyk – opiekunce Koła Wolontariatu przy LO oraz niezastąpionemu Wojtkowi Więckowskiemu i jego żonie Ani oraz całej, przesympatycznej grupie wsparcia. Dziękujemy również Dariuszowi Czerniawskiemu za udostępnienie sali w BKO. Szczególne podziękowania kierujemy do członków Zespołu SPOCZNIJ, którzy dołożyli wszelkich starań, by tegoroczny koncert był na wysokim poziomie. Do zobaczenia za rok!

Materiał wideo:
https://youtu.be/cf5uW8pLmjI

Zdjęcia i wideo: Daniel Graszka – MBP Borne Sulinowo  

    

Print Friendly, PDF & Email