Międzynarodowy turniej piłki nożnej w Czechach

Międzynarodowy turniej piłki nożnej w Czechach

W dniach 20-22 czerwca br. w Republice Czeskiej odbył się międzynarodowy turniej piłki nożnej, w którym udział wzięły dwa kluby sportowe z naszej gminy – Pionier 95 i Orzeł Łubowo. Wyjazd zorganizowano na specjalne zaproszenie gminy partnerskiej Ralsko oraz Klubu SK Jablonec.

KS Orzeł Łubowo w Republice Czeskiej

KS Orzeł Łubowo w Republice Czeskiej

W dniach 1 – 4 lipca 2010 r., na zaproszenie Klubu Sportowego Camel Jablonec, drużyna seniorów KS Orzeł Łubowoprzebywała w Republice Czeskiej. Podczas pobytu w Jabloncu odbył się międzynarodowy turniej piłki nożnej, którego organizatorem był Mirosław Paces – Prezes KS Camel Jablonec. W turnieju, w kategorii seniorów, udział wzięło 12 drużyn. Drużyna KS Orzeł Łubowozajęła 4 miejsce.

XV-lecie KS Pionier 95’

XV-lecie KS Pionier 95’

W dniu 14 maja br. w Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie odbyła się uroczysta Gala podsumowująca 15 lat działalności Klubu Sportowego „Pionier95”Borne Sulinowo. Przygotowania do jubileuszu zaczęły się kilka miesięcy temu. W organizację imprezy zaangażowani byli sympatycy Klubu, sportowi działacze i miłośnicy Bornego Sulinowa. Pomysłowość i ciężka praca wielu  ludzi złożyła się na stworzenie niezwykłego, nastrojowego widowiska. Unikatowe miasto, interesujący  ludzie, ciekawe imprezy oraz… niezwykli goście.

Oficjalna wizyta w Ralsku

Oficjalna wizyta w Ralsku

W dniach 19-21 lutego 2010 r. oficjalna delegacja Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie, w skład której weszli: Burmistrz Bornego Sulinowa, Renata Pietkiewicz-Chmyłkowska, z-ca Burmistrza, Bogdan Korpal, troje radnych – Elżbieta Niepelt, Dariusz Czerniawski i Mariusz Gorgol oraz dwoje pracowników Referatu Promocji i Współpracy, złożyła wizytę w partnerskiej gminie Ralsko w Republice Czeskiej.

Wizyta drużyny SK Ralsko w Łubowie

Wizyta drużyny SK Ralsko w Łubowie

W dniach 20 – 23 sierpnia 2009 r. w Łubowie gościła drużyna piłkarzy z gminy partnerskiej Ralsko w Czechach. Głównym celem wizyty przyjaciół z Czech był mecz piłki nożnej rozegrany w dniu 21 sierpnia pomiędzy zawodnikami klubów „Ralsko” i „Orzeł” Łubowo.

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej w Czechach

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej w Czechach

W dniach 3-4 lipca 2009r., w gminie partnerskiej Ralsko w Republice Czeskiej, odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej „HOLBA CUP”. Organizatorem turnieju był klub sportowy SK Ralsko. W imprezie udział wzięło 16 drużyn, w tym na specjalne zaproszenie Prezesa Klubu SK RALSKO P. Romana Falty, 2 drużyny z gminy Borne Sulinowo: „Pionier95’” i „Orzeł Łubowo”.

WIZYTA SAMORZĄDOWCÓW W PARTNERSKIEJ GMINIE RALSKO

WIZYTA SAMORZĄDOWCÓW W PARTNERSKIEJ GMINIE RALSKO

W dniach 10–14 czerwca br. przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie gościli w partnerskiej gminie Ralsko w Republice Czeskiej. Delegacja z Polski odwiedziła zaprzyjaźnioną gminę na specjalne zaproszenie tamtejszych władz. Głównym powodem wizyty był Jubileusz 10–lecia podpisania porozumienia o partnerskiej współpracy pomiędzy Gminami Borne Sulinowo i Ralsko.  Dokument, będący wyrazem przyjaźni polsko – czeskiej, podpisano w Ralsku  6 października 1999r.

Z WIZYTĄ W PARTNERSKIEJ GMINIE RALSKO

Z WIZYTĄ W PARTNERSKIEJ GMINIE RALSKO

W dniach 23-26 października br. grupa aktywnych członków Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa przebywała z wizytą w partnerskiej gminie Ralsko w Republice Czeskiej. Celem wizyty było zapoznanie się ze sposobem zagospodarowania terenów po wojskach radzieckich  w gminie Ralsko oraz wymiana doświadczeń w tym zakresie.

Obchody XV – lecia miasta z gminami partnerskimi

Obchody XV – lecia miasta z gminami partnerskimi

W dniach 12-15 czerwca 2008 roku, podczas obchodów 15-lecia Bornego Sulinowa w gminie Borne Sulinowo gościła 25-osobowa  grupa mieszkańców zaprzyjaźnionej gminy niemieckiej Amt Ankalm Land. Program pobytu naszych partnerów z Niemiec, podobnie jak partnerów z Czech, był związany z realizacją projektu „15 lat gminy Borne Sulinowo w Europie – spotkanie mieszkańców gmin partnerskich: Borne Sulinowo, Mesto Ralsko oraz Amt Anklam Land”. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach działania 1.1 programu „Europa dla obywateli”.