Międzynarodowy turniej piłki nożnej w Czechach

W dniach 20-22 czerwca br. w Republice Czeskiej odbył się międzynarodowy turniej piłki nożnej, w którym udział wzięły dwa kluby sportowe z naszej gminy – Pionier 95 i Orzeł Łubowo. Wyjazd zorganizowano na specjalne zaproszenie gminy partnerskiej Ralsko oraz Klubu SK Jablonec.

Impreza odbyła się na dwóch stadionach – w Ralsku i Pradze. W pełnym wymiarze czasowym mecz rozegrała drużyna Pioniera 95 z gospodarzami SK Ralsko. Goście z Bornego Sulinowa nie zlekceważyli rywali i mecz, w którym nie brakowało pięknych bramek w wykonaniu napastników obu drużyn, zakończył się imponującym remisem 8:8. Gospodarze nie chcąc pogodzić się z wynikiem zaproponowali rzuty karne, w których ostatecznie zwyciężył Pionier 95 wynikiem 5:3. Po zakończonym meczu wicestarosta gminy partnerskiej Ralsko, Pan Oto Verdi Dis, uhonorował zwycięską drużynę specjalnym pucharem i pamiątkowym dyplomem.

Druga część turnieju, w którym udział wzięła drużyna LKS Orzeł Łubowo, odbyła się w Pradze, na boisku Viktoria Zizkov. W sportowych zmaganiach uczestniczyło 10 drużyn, z czego osiem z Czech i dwie z Polski. Mecze rozgrywano w systemie każdy z każdym po 12 minut na połowie boiska, gdzie grało 5 zawodników w polu plus bramkarz. Drużyna Orła Łubowo uczestniczyła w tej imprezie po raz pierwszy i zajęła 5 miejsce przegrywając 3 spotkania rezultatem 2:1, 3:2 i 1:0, 2 razy remisując 2:2 i 0:0 oraz 4 razy wygrywając 4:1, 3:1, 4:0 i 2:1. Po zakończonym turnieju kapitanowie drużyn otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zawodnicy i trenerzy medale. Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze, lecz na boisku nie brakowało ostrych pojedynków i tego, czego w piłce nożnej najważniejsze – oczywiście bramek.

Drużynom reprezentującym gminę Borne Sulinowo serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w turnieju i życzmy sukcesów w jesiennej rundzie rozgrywek ligi okręgowej.