Trzeci grant

Trzeci grant

Trzeci grant z Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności
Zakończenie Drugiej Letniej Akademii Języka Angielskiego

W miniony piątek, 15 lipca, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie zakończyła się Letnia Akademia Języka Angielskiego – przedsięwzięcia realizowanego wspólnie z Zespołem Szkół im. Bohaterów Oflagu II D. Przez dwa tygodnie 35 dzieci z naszego miasteczka i pięcioro z innych miejscowości mogło uczestniczyć w zabawie językiem angielskim. Podzieleni na trzy grupy wiekowe przyswajali proste reakcje językowe, materiał leksykalny, uczyli się rymowanek oraz przygotowywali przedstawienie „Czerwony kapturek”. Letnia Akademia była najważniejszym działaniem  projektu „Teens for Kids”, którego beneficjentem jest Zespół Szkół w Bornem Sulinowie. Projekt  realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności  ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Kwota dofinansowania wyniosła 11.980 zł. Za pozyskane środki sfinansowano m.in. zakup projektora, ekranu, słowników, materiałów eksploatacyjnych, materiałów na przygotowanie przedstawień i nagród dla uczestników konkursu języka angielskiego. Z grantu dofinansowana zostanie również jednodniowa wycieczka do Niemiec. Poprzednie granty z PAFW Zespół Szkół otrzymał w 2009 i 2010 r.

Na uroczyste zakończenie Letniej Akademii przybyło prawie 40 uczestników w wieku 5-10 lat wraz ze swoimi rodzicami bądź opiekunami. Sala wystawowa Biblioteki z trudem mieściła przybyłych gości, którzy z zainteresowaniem i uśmiechem obejrzeli przygotowane przedstawienie. Po części artystycznej Burmistrz, Renata Pietkiewicz-Chmyłkowska i Sekretarz Urzędu Miejskiego, Anna Gałązka, wręczyły dyplomy uczestnictwa.

Uczniowie Zespołu Szkół zaangażowani w realizację projektu: Magdalena Matysiak, Roksana Strelcow, Mikołaj Pasterczyk, Łukasz Makaryk, Maja Brankiewicz i Małgorzata Kucharska zostali nagrodzeni dyplomami przez p. Izabellę Kraemer, Wicedyrektor Zespołu Szkół. Wszyscy beneficjenci projektu zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez Urząd Miejski i Miejską Bibliotekę Publiczną.

Organizatorzy Letniej Akademii pragną jeszcze raz podziękować gościom za tak liczne przybycie, pomoc w realizacji spotkania oraz rodzinną atmosferę. Małym artystom i uczestnikom Akademii dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia.

Więcej na:  http://youtu.be/KNzTzbhop6chttp://youtu.be/5W_sihnbcuE

Print Friendly, PDF & Email