Obchody Narodowego Dnia Niepodległości

Obchody Narodowego Dnia Niepodległości
 
11 listopada, z udziałem mieszkańców gminy Borne Sulinowo, ale także przyjezdnych osób, obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody Dnia Niepodległości zainaugurowała msza św. odprawiona przez proboszcza parafii pw. św. Brata Alberta w Bornem Sulinowie, ks. Jerzego Stadnika.
 
Następnie przedstawiciele lokalnego samorządu, Rady Miejskiej, jednostek organizacyjnych, organizacji pozarządowych, żołnierzy z 21. Centralnego Poligonu Lotniczego w Nadarzycach i mieszkańcy złożyli wiązanki kwiatów przed obeliskiem ofiar totalitaryzmu przy Urzędzie Miejskim. Tę część obchodów uświetnił patriotyczny spektakl słowno – muzyczny przygotowany przez dyrektora – panią Annę Gałązkę i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej. Utwory poetyckie i pieśni patriotyczne wprowadziły wszystkich zgromadzonych w patriotyczny i podniosły nastrój.
 
Następnie Burmistrz Bornego Sulinowa Dorota Chrzanowska, Przewodniczący Rady Miejskie Mariusz Gorgol, przedstawiciele szkół i stowarzyszeń oddali hołd żołnierzom poległym w obozie jenieckim Oflag II D w Kłominie i pochowanym na cmentarzu wojennym w Krągach. Nieodłącznym, niezwykle ważnym i bardzo widowiskowym elementem niepodległościowych obchodów jest bieg uliczny pn. „Mila Radości dla Niepodległości”. Kolejny raz 5 i 10 – kilometrową trasę, wytyczoną m.in. na al. Niepodległości, pokonało około 100 biegaczy. Ponownie dyrektor – pani Paulina Undrych – Matkowska i pracownicy Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie przygotowali niepodległościowe, sportowe wydarzenie na bardzo wysokim poziomie.
 
Natomiast mieszkańcom poszukującym artystycznych, wzniosłych wrażeń Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie zaprezentowała w Budynku Kulturalno – Oświatowym w Bornem Sulinowie wieczornicę patriotyczną – „Kochasz ty dom, rodzinny dom” i koncert pn. „Marszem i galopem do Niepodległości” w wykonaniu zespołu „Spocznij”.
 
Print Friendly, PDF & Email