Festyn parafialny w Juchowie – „Ocalić od zapomnienia”

Festyn parafialny w Juchowie – „Ocalić od zapomnienia”
W dniu 15.08.2022 w Juchowie odbył się festyn parafialny „Ocalić od zapomnienia”, w czasie którego zbierane były środki na remont zabytkowego kościoła pw. św. Antoniego. W czasie wydarzenia Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Mirabelka przygotowały mnóstwo pysznego jedzenia(pierogi, sałatki, krokiety, gołąbki itp), nie zabrakło również przepysznych ciast i deserów w wykonaniu mieszkańców sołectwa Juchowo.
 
W czasie imprezy odbywały się warsztaty tematyczne, zajęcia z lepienia gliny i florystyczne, wykonywany był wegański makijaż. Jedną z atrakcji był tzw. wąwóz komandosa. Na milusińskich (i nie tylko) czekały również inne atrakcje, tj. występy zespołów folklorystycznych, występy akrobatyczne, gra na flecie prostym, tańce towarzyskie, animacja rekreacja, dmuchane zamki, podnośniki, przejażdżki traktorem John Deere i starem. Były licytacje na żywo. Jak przystało na festyn parafialny – nie mogło zabraknąć wina mszalnego od proboszcza ks. Jana Jasińskiego.
 
Razem z nami wydarzenie to współtworzyli: Stowarzyszenie „Pomost” z Juchowa, Stowarzyszenie By Happy, Centrum Kultury i Rekreacji i Urząd Miejski w Bornem Sulinowie, Starostwo Powiatowe w Szczecinku, SAPiK Szczecinek, OSiR Szczecinek, Stowarzyszenie Sportowe „Pomagamy dzieciom ze Szczecinka”, Aleksandra Tunkiewicz Solar, Irena Lis, ABC, Fundacja im. Stanisława Karłowskiego Juchowo, ZAZ Juchowo, Juchowo Farm Piwnica Juchowskie Smaki, Koło Łowieckie Sokół Piława, Kwiaciarnia Kwitnące Ogrody Monika Plucińska, Stowarzyszenie SIM, OSP Juchowo, OSP Lotyń, Joanna Hajduk, Kuzniecow Ewa, Animacja Rekreacja Monika Firaza Mrozicka, Grzegorz Tomaszewicz Aga Tom.
 
Podziękowania za przybycie kierujemy do: Burmistrza Bornego Sulinowa Doroty Chrzanowskiej, Starosty Powiatu Szczecineckiego Krzysztofa Lisa, Przewodniczącego Rady Miejskiej Mariusza Gorgola Radnego Rady Powiatu Krzysztofa Zająca, Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Elżbiety Niepelt, Radnej Rady Miejskiej Ireny Lis, Dyrektora Szkoły Podstawowej Iwony Mrozickiej.
 
Wszystkim mieszkankom i mieszkańcom serdecznie dziękujemy za upieczenie przepysznych, przecudownych ciast i pomoc w przygotowaniach i pracach porządkowych. Na koniec wielkie, wielkie ukłony kierujemy w stronę Wojciecha Więckowskiego za oprawę muzyczną i akompaniament oraz do DJ Przemo, który nadał imprezie wyjątkowy charakter. Wielkie , ogromne dziękuję składam w swoim imieniu w imieniu mieszkańców oraz księdza proboszcza Jana Jasińskiego. Dziękujemy również członkom Koła Gospodyń Wiejskich „Mirabelka”. do zobaczenia w tym a mam nadzieję i większym składzie za rok.
 
Projekt współfinansowany przez Gminę Borne Sulinowo oraz Starostwo Powiatowe w Szczecinku. Uzbierana kwota w wysokości 15.604,77 zł w całości zostanie przeznaczona na remont kościoła.
 
Tekst: Agnieszka Kowaluk -Śmiałkowska
Print Friendly, PDF & Email