Kolejny sukces Kapeli Borneńskiej

Kolejny sukces Kapeli Borneńskiej

W sobotę, 23 lipca 2022 roku w Tychowie odbył się 20. Jubileuszowy Regionalny Przegląd Zespołów Ludowych pn. “Tychowo na Ludowo”. Impreza zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Tychowie pod auspicjami burmistrza Tychowa – pana Roberta Falana – to kolejny sukces Kapeli Borneńskiej, działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie.

Celem przeglądu było propagowanie i kultywowanie twórczości ludowej, wymiana doświadczeń oraz integracja ludowego ruchu artystycznego. Na scenie wystąpiły 32 zespoły wokalne, kapele ludowe, zespoły pieśni i tańca, które prezentowały swój dorobek artystyczny, prezentując po dwa utwory każdy. Warunkiem jednak było zaprezentowanie jednego utworu o charakterze marynistycznym, związanym tematycznie z morzem lub rybami.

Zwycięzcą przeglądu został Zespół Biadule z Kinowa, drugie miejsce przypadło Kotwicy Mieleńskiej z Mielna, a na 3 miejscu uplasowała się Kapela Borneńska z Bornego Sulinowa. Podczas przeglądu nie zabrakło pokazów tradycyjnych strojów, degustacji produktów z ryb przygotowanych przez lokalnych producentów. Wśród gości imprezy byli m.in. posłanka Małgorzata Golińska, poseł Jarosław Rzepa, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek.

Gratulujemy naszej Kapeli Borneńskiej kolejnego sukcesu!

Print Friendly, PDF & Email