Sukces tenisistek z Silnowa

Dnia 30 listopada 2016 r., w Tychowie, odbyły się Mistrzostwa Regionu Koszalin w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców rozgrywane w ramach Gimnazjady. Do zmagań przystąpiły zespoły mistrzyń i mistrzów powiatów- 6 drużyn chłopców i dziewcząt. Powiat szczecinecki reprezentowały drużyny dziewcząt z Silnowa oraz chłopców z Turowa. Znakomity występ zanotowały tenisistki stołowe z Publicznego Gimnazjum w Silnowie. Dziewczęta wygrały swoją grupę eliminacyjną pokonując ekipy z Postomina i Gimnazjum nr 6 z Koszalina.

W półfinale okazały się lepsze od drużyny ze Świdwina. Zawodniczki z Silnowa uległy dopiero w finale ekipie gospodyń z Tychowa i zajęły w zawodach znakomite 2. miejsce. Pierwsze 2 drużyny zapewniły sobie awans do finału wojewódzkiego gimnazjady.

Skład srebrnej drużyny: Anna Kubicka, Simona Jagiełło, Martyna Śmieszek (opiekun Piotr Furmankiewicz).
Bardzo dobry występ zanotowali również chłopcy z Turowa, którzy zajęli w zawodach 3. miejsce.