Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Gmin Partnerskich w Krien

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Gmin Partnerskich w Krien

Dnia 1 maja 2009 roku w Krien odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Gmin Partnerskich z Niemiec, Czech i Polski. Każdą gminę reprezentowały dwie drużyny w kategorii wiekowej młodzik młodszy (dzieci w wieku od 8 do 12 lat) oraz drużyny w kategorii senior:

  • Niemcy – „Niebiesko – Biali Krien49”– gospodarz turnieju
  • Czechy –  „SK Ralsko”
  • Polska –  „Orzeł Łubowo” w kategorii młodzik młodszy oraz „Pionier95”Borne Sulinowo w kategorii senior.

Mecze rozegrano na małych boiskach  w składzie 6 zawodników + bramkarz, 2 razy po 15 minut w systemie „każdy z każdym”. Reprezentacje z gminy Borne Sulinowo wygrały w obu kategoriach wiekowych, co dało nam zdecydowane zwycięstwo w Turnieju. Miejsca drugie w obu kategoriach zdobyli piłkarze zgminy Ralsko(Czechy), zaś miejsca trzecie zajęły drużyny gospodarzy turnieju.

Najlepszym bramkarzem w grupie młodzik młodszy zostałMarek KacperJaskółka z drużyny „Orzeł Łubowo”, zaś w grupie seniorów najlepszym strzelcem Turnieju (5 bramek) został Marek Kielar z drużyny „Pionier95”. Rozegrano także konkurs na najlepszego żonglera Turnieju. Oba pierwsze miejsca zajęli nasi zawodnicy:

Michał Barański w grupie młodzik młodszy, „Orzeł Łubowo”

Mateusz Duda w grupie seniorów, „Pionier95”Borne Sulinowo

Turniej rozegrano z okazji 60-lecia Klubu Sportowego „Niebiesko – Biali Krien49”. W ramach rewanżu i przypadających jubileuszy klubów sportowych z gmin partnerskich, w 2010 roku z okazji 15-lecia Klubu Sportowego „Pionier95”, gospodarzem turnieju będzie gmina Borne Sulinowo. W roku 2011 swoje 10-lecie obchodzić będzie Klub Sportowy „SK Ralsko” w Czechach i tam odbędą się kolejne rozgrywki.

Print Friendly, PDF & Email