PRZEGLĄD GRUP KOLĘDNICZYCH I ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

PRZEGLĄD GRUP KOLĘDNICZYCH I ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

W dniu 15 grudnia br., w hali sportowej Centrum Kultury i Rekreacji, odbył się kolejny – IV Przegląd Grup Kolędniczych. Organizatorem corocznego, świątecznego przedsięwzięcia była Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie. Do organizacji artystycznej imprezy włączyła się również dyrekcja i pracownicy CKIR. Partnerem Przeglądu był Urząd Miejski w Bornem Sulinowie oraz „Impuls” Usługi Elektroniczne i Elektrobudowlane Jarosław Marczyński.
W tym roku swój świąteczny repertuar zaprezentowali:

  • Szkoła Podstawowa w Bornem Sulinowie,
  • Zespół Szkół w Bornem Sulinowie,
  • Publiczne Gimnazjum w Silnowie,
  • Szkoła Podstawowa  w Jeleniu,
  • Zespół Szkół w Łubowie,
  • świetlice z Juchowa, Rakowa, Krągów i Śmiadowa,
  • filia biblioteki w Silnowie.

Na tegorocznym Przeglądzie nie zabrakło uzdolnionych muzycznie przedstawicieli  z  Klubu Aktywnego Seniora „As”  oraz  zespołów – „Podlotki” i  „Jarzębiny”.  Artystyczne przedsięwzięcie koordynowała Pani Ewa Matysiak.
Przegląd Grup Kolędniczych uświetniły świąteczne kiermasze ustawione przez wejściem do budynku  CKiR.  Amatorzy świątecznego rękodzieła, a także miejscowych, smacznych potraw,  mogli  zaopatrzyć się na straganach przygotowanych przez: członkinie Klub Aktywnego Seniora „As”, członków Środowiskowego Domu Samopomocy,  uczniów Zespołu Szkół  w Bornem Sulinowie, przedstawicieli  świetlicy w Śmiadowie. Nie zabrakło również wyrobów z pasieki „Borki” oraz produktów Pań – Maryli Adamowicz i Janiny Król.
Przegląd to nie tylko  bardzo ważne artystyczne i świąteczne wydarzenie, to również zwiastun  zbliżających się najpiękniejszych polskich świąt – Świat Bożego Narodzenia.
Składamy podziękowania wszystkim tym, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie i zaprezentowanie świątecznego repertuaru oraz swoimi kulinarnymi wyrobami i świątecznym rękodziełem uświetnili ten wyjątkowy dzień.

Print Friendly, PDF & Email