VII edycja „Święta Pieczonego Ziemniaka”

VII edycja „Święta Pieczonego Ziemniaka”
27 sierpnia na terenie sportowo – rekreacyjnym w Silnowie odbyła się 7. edycja „Święta Pieczonego Ziemniaka” przygotowana przez panią Mirosławę Balawender – sołtysa sołectwa Silnowo i członków Rady Sołeckiej oraz członków Stowarzyszenia „Silnowo 2020”.
 
Co roku silnowską imprezę odwiedza mnóstwo osób. Ale to właśnie w tym roku pobite zostały wszelkie rekordy w ilości osób, które wspólnie bawiły się na przyjeziornym terenie. Dorośli mieszkańcy Silnowa i okolicznych miejscowości, turyści, zaproszeni goście… i w każdym zakątku dzieci, to z całą pewnością „przepis” na udaną integrację.
 
Oczywiście nie mogło zabraknąć Pani Doroty Chrzanowskiej – Burmistrza Bornego Sulinowa, która dobrym słowem, ale też wsparciem finansowym motywuje naszych lokalnych liderów do realizowania tak świetnych i radosnych projektów. Do Silnowa zawitali również przedstawiciele Rady Miejskiej i członkowie stowarzyszeń, którzy doskonale wiedzą, że „praca zespołowa to paliwo, które pozwala zwykłym ludziom na osiąganie niezwykłych rezultatów”.
 
Atrakcji było tak wiele, że każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie. Dorośli biesiadowali, a dzieci uczestniczyły w zabawach ciekawie zorganizowanych przez pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie. Był też okazały dmuchany zestaw zabawowy. Nie zabrakło ulubionych przez dzieci atrakcji – tatuaży, zaplatanych warkoczyków, przejażdżki na kucyku i strażackiej piany. Była wata cukrowa, popcorn, lody
i ciasto.
 
Wszystkie obecne na festynie osoby mogły poczęstować się grochówką, grillowanymi kiełbaskami i pieczonymi w ognisku ziemniakami. To wszystko, z uśmiechem i życzliwością, serwowali gospodarze imprezy. Sołtys sołectwa Silnowo – pani Mirosława Balawender z członkami Rady Sołeckiej oraz prezes Stowarzyszenia „Silnowo 2020” – pan Arkadiusz Malarski wraz z członkami swojej organizacji uraczyli podniebienia gości i dostarczyli dużej dawki pozytywnych emocji.
 
Organizatorom „Święta Pieczonego Ziemniaka” dziękujemy za niezwykłe chwile, które pozwalają zapomnieć, że zakończenie wakacji zbliża się wielkimi krokami. Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Gminy Borne Sulinowo. Sołtys sołectwa Silnowo serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom i mieszkańcom, którzy wsparli finansowo i rzeczowo wakacyjne przedsięwzięcie.
 
 

 

 
 
 
Print Friendly, PDF & Email