Z wizytą u uczestnika Powstania Warszawskiego

Z wizytą u uczestnika Powstania Warszawskiego

W związku z 78. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego Pani Dorota Chrzanowska – Burmistrz Bornego Sulinowa wraz z Panem Mariuszem Gorgolem – Przewodniczącym Rady Miejskiej w Bornem Sulinowie, złożyli wizytę Państwu Ewie i Markowi Szwarcom. W czasie spotkania przedstawiciele władz naszej gminy wyrazili swój szacunek i podziw dla odwagi, którą Pan Marek Szwarc, mimo młodego wieku, wykazał się w czasie wojny, podejmując walkę z wrogiem.

Zarówno Pani burmistrz jak i Pan przewodniczący podkreślali, że to ogromny zaszczyt móc spotkać się i porozmawiać z osobą tak zasłużoną dla kraju.

Pan Marek Szwarc (ps. Biały) ur. 13.01.1928 r. w Warszawie od lipca 1943 r. służył w Okręgu Warszawskim Armii Krajowej. Od 1 sierpnia 1944 r. brał czynny udział w Powstaniu Warszawskim, a po kapitulacji przeszedł do działalności konspiracyjnej. Po wojnie zamieszkał w Krynicy-Zdroju. Z miastem tym, oprócz pracy zawodowej, łączyły go dwie pasje: miłość do gór i narciarstwo. W marcu 2000 r. Pan Marek wraz z żoną Ewą zamieszkali w Bornem Sulinowie.

Warto podkreślić, że Pan Szwarc, mimo swojego wieku, doskonale pamięta wydarzenia ze swojej młodości i z ogromną dbałością o szczegóły potrafi opowiadać o tych tragicznych czasach. Możemy być dumni, że osoba z tak niesamowitym życiorysem, obdarzona charyzmą, a przy tym niezwykle skromna i sympatyczna, jest mieszkańcem naszego miasta.

Na zakończenie Pani burmistrz oraz Pan przewodniczący podziękowali za możliwość spotkania i miłe przyjęcie. W imieniu własnym oraz mieszkańców miasta i gminy Borne Sulinowo złożyli Państwu Ewie i Markowi Szwarcom życzenia zdrowia, szczęścia i długich lat życia.

Print Friendly, PDF & Email