CAMP BVB EVONIK FUSSBALAKADEMIE W BORNEM SULINOWIE

CAMP BVB EVONIK FUSSBALAKADEMIE W BORNEM SULINOWIE

W dniu 18 lipca 2022 rozpoczął się 5 – dniowy Camp piłkarski w Bornem Sulinowie, chyba jedno z większych, o ile nie największe wydarzenie w historii piłki nożnej w naszym mieście. Campy BVB Evonik Fussballakademie odbywały się już w wielu miejscach w Polsce, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Iława, Opole czy Goczałkowice-Zdrój, a pierwszy raz w historii Camp BVB Evonik Fussballakademie odbywa się w naszej miejscowości! Camp udało się zorganizować dzięki współpracy: Borusii Dortmund, Fundacji Akademii Łukasza Piszczka, Klubowi Sportowemu Pionier 95 Borne Sulinowo oraz Miastu Borne Sulinowo.

W oficjalnym rozpoczęciu wzięli udział pan Michał Zioło Dyrektor Akademii BVB. im Łukasza Piszczka, pan Radosław Rakowski koordynator współpracy z BVB Evonik Fussbalakademie wraz z trenerami BVB Fussbal Akademie. Klub Sportowy Pionier 95 Borne Sulinowo reprezentowali: prezes Tadeusz Kłoss i wiceprezes Dariusz Palicki. Uczestnikami oficjalnego otwarcia było bardzo liczne grono chłopców i dziewczynek, uczestników Campu wraz z towarzyszącymi im rodzicami.

W systematycznych treningach na miejskim obiektach, zarządzanych przez CKiR Borne Sulinowo, gdzie również na co dzień trenują zawodnicy i zawodniczki KS Pionier 95 Borne Sulinowo, uczestniczy około 70 zawodników i zawodniczek z różnych regionów Polski. KS Pionier Borne Sulinowo ma szeroką reprezentację: Hania, Antoni, Kacper, Jakub, Bartosz, Szymon, Paweł, Filip, Wojtek, Michał Stanisław i Maksymilian.

Treningi prowadzone są przez licencjonowanych trenerów, grup młodzieżowych Borusii Dortmund: Benjamina, Michaela oraz Akademii BVB im. Łukasza Piszczka – Radosława i Szymona, którym asystują trenerzy pracujący na co dzień w klubach Pionier 95 Borne Sulinowo i LZS Orzeł Łubowo.

Każdy z uczestników otrzymał sprzęt sportowy BVB marki Puma (koszulka, spodenki, getry oraz worek treningowy i bidon). Uczestnicy biorą udział w dwóch 90 – minutowych sesjach treningowych, w których stosowane są urozmaicone środki treningowe z przerwą na posiłki.

Przykładowy dzień treningowy:
9:30 zbiórka
10:00 – 11.30 pierwszy trening piłkarski
11:30 – 13.00 wspólny posiłek – obiad
13:30 – 15.00 drugi trening piłkarski
15:00 – zakończenie.

We wtorek i czwartek uczestnicy brali udział w dodatkowych warsztatach.

Camp w Bornem Sulinowie to pięciodniowa przygoda z piłką nożną. Oparty jest na sprawdzonej i przynoszącej fantastyczne efekty koncepcji Centrum Szkolenia Młodzieży Borussii Dortmund. Świetnie przygotowani trenerzy pracują z dziećmi nad wszystkimi potrzebnymi na boisku, umiejętnościami piłkarskimi, takimi jak prowadzenie piłki, podania, strzały czy zwody.

Oficjalne zakończenie Campu piątek 22 lipca godzina 15.00.

Tekst: Dariusz Palicki

Print Friendly, PDF & Email