II miejsce w ogólnopolskim konkursie dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie

II miejsce w ogólnopolskim konkursie dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie

Z dumą pragniemy poinformować, iż drużyna reprezentująca województwo zachodniopomorskie ze Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie zajęła II miejsce w XXI edycji ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

Jest to najwyższe miejsce w historii udziału drużyny z Pomorza Zachodniego w dotychczasowych edycjach konkursu.

Laureaci w składzie: Maja Jakubowska, Ziemowit Jastrzębski i Bartosz Obarzanek tworzyli drużynę, która zwyciężyła zarówno w etapie parkowym, jak i wojewódzkim, gdzie mierzyła się z zawodnikami z pozostałych parków krajobrazowych województwa zachodniopomorskiego.

Finał ogólnopolski odbył się w Wielkopolsce. Uczniowie mierzyli się z najlepszymi drużynami z poszczególnych województw. Drużyna wykazała się wielką wiedzą przyrodniczą przy rozwiązywaniu testu, rozpoznawaniu gatunków roślin i zwierząt chronionych. Bardzo sprawnie poszło uczniom w części terenowej konkursu, gdzie przy pomocy mapy, w określonym czasie musieli wykonać zadania praktyczne.

W trakcie 3-dniowego pobytu, drużyna uczestniczyła w wycieczkach do Lednicy i Poznania. Jedną z atrakcji było wypiekanie Rogali Świętomarcińskich. Dzieci miały okazję poznać uczniów z innych rejonów Polski i nawiązać nowe znajomości.

Opiekunem uczniów była Anna Obarzanek, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie.

Gratulujemy laureatom!!!

Tekst: Anna Obarzanek

Print Friendly, PDF & Email