Turniej Military Cup

Turniej Military Cup

5 marca 2022 roku odbyło się prawdziwe święto dla najmłodszych adeptów piłki nożnej w gminie Borne Sulinowo. Wtedy to właśnie klub sportowy MKS Wrzos Borne Sulinowo wspólnie z Centrum Kultury i Rekreacji, przy wsparciu lokalnego Muzeum Militarnej Historii Bornego Sulinowa, zorganizowali cykliczny Turniej Military Cup.

W tym roku organizatorzy stanęli na wysokości zadania i jednego dnia rozegrano aż 2 turnieje: Skrzat (roczniki 2015 i młodsi), Żak (roczniki 2014 i młodsi). Pierwsze w szranki stanęły skrzaty. Najmłodsze dzieci grały w drużynach po 4 zawodników na dwóch przygotowanych wcześniej boiskach. Każda drużyna miała blisko 60 minut gry co przełożyło się na bardzo dużą liczbę strzelonych bramek i masę uśmiechu na twarzach wszystkich dzieci.

W turnieju wzięły udział drużyny:
1. MKS Wrzos Borne Sulinowo (2 drużyny)
2. AP Czaplinek (2 drużyny)
3. BAS Barwice (2 drużyny)
4. Joga Bonito Okonek
5. AP „Start” Jastrowie.

Niedługo po zakończeniu zmagań najmłodszych piłkarzy do boju ruszyli ich trochę starsi koledzy z grupy żak. Na Hali w Bornem Sulinowie zameldowały się 4 drużyny, które rozegrały turniej na zasadach każdy z każdym mecz + rewanż na 1 boisku i bramki 3×2. W tych grupach było widać, że oprócz zabawy prezentowały już pewien poziom piłkarski co powodowało, że każdy pojedynek toczony był, jak równy z równym, niejednokrotnie z ogromnymi emocjami z każdej ze stron.

W turniej wzięły udział drużyny:
1. MKS Wrzos Borne Sulinowo
2. AP Czaplinek
3. LKS Orzeł Łubowo
4. AP Joga Bonito Okonek

Na zakończenie Turniejów każdy z zawodników ( a tak naprawdę każde dziecko, które zjawiło się tego dnia w Centrum Kultury i Rekreacji) otrzymał pamiątkowy medal. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, a trener pamiątki ufundowane przez Muzeum Militarnej Historii Bornego Sulinowa. Opisując Turniej nie można pominąć zaangażowania rodziców klubu MKS Wrzos Borne Sulinowo, którzy przygotowali słodki poczęstunek i zadbali o strefę gastronomiczną. Oprócz atrakcji czysto sportowych na dzieci czekały inne niespodzianki: pizza na obiad, wata cukrowa (podziękowania KGW Krągi!) i niesamowity sprzęt militarny, przy którym dzieciaki ochoczo robiły sobie zdjęcia.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim wolontariuszom i sędziom za pomoc w organizacji imprezy.

Tak zakończyła się nasza całodniowa przygoda z piłką nożną. DO ZOBACZENIA ZA ROK.

 

Print Friendly, PDF & Email