Wystawa zbiorowa OSTP pn. „ZIMA”

Wystawa zbiorowa OSTP pn. „ZIMA”

„Szczerze współczuję tym, którzy twierdzą, że śnieg nie ma zapachu ani smaku. Biedni są ci, dla których biały puch pokrywający świat to po prostu zmarznięta woda. Żal mi wszystkich, którym zima kojarzy się tylko z przymusem noszenia ciepłych ubrań i odśnieżaniem szyb samochodowych przed wyjazdem do pracy. Bo przecież zima to… bajka.”
(Dawid Rosenbaum, Zapachy miast)

… i taka właśnie bajka pojawiła się w naszej Galerii, bowiem dosłownie i w przenośni zasypało śniegiem jej ściany. I zdziwiłby się każdy, komu zima kojarzy się tylko z zimnem i mrozem. Nic bardziej mylnego! Wystawa pn. „Zima” to przytulne ciepełko, wielka miłość do przyrody i ludzi.

A to wszystko tylko i aż za sprawą artystów – członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Tworzących Przyjaciół w Bornem Sulinowie. Dzięki ich wrażliwości i talentowi możemy oddalić się na chwilkę w krainę dziecięcych zabaw i marzeń. Powspominać czas, kiedy beztrosko tarzaliśmy się w śniegu, lepiąc bałwana czy obrzucając się zimnymi, śnieżnymi kulkami.

Tym bardziej to teraz ważne, kiedy żyjąc w tak trudnych czasach możemy spotkać się w maleńkim wciąż gronie, ciesząc się sobą i swoimi bliskimi. Móc dzielić się tym, co mamy najcenniejsze – sobą. Tak stało się 24 stycznia br.

Jeszcze wciąż z rozwagą i ostrożnością udało nam się otworzyć pierwszą dużą, zbiorową wystawę naszych artystów malarzy – członków OSTP. To skromne, choć uroczyste otwarcie miało miejsce w gościnnych progach Centrum Kultury i Rekreacji. Zebranych gości przywitała rzecznik stowarzyszenia Teresa Bożena Pilich Ostryńska oraz dyrektor CKiR i sekretarz stowarzyszenia Paulina Undrych – Matkowska. Wszystko to, krótko lecz miło i jak zawsze przyjaźnie. Dokładnie tak, jak ma to miejsce wśród ludzi oddanych sobie i swojej sztuce.

To ważna dla nas wystawa, dlatego jak zwykle skromnie, trochę z boczku i z wielką pokorą kłaniamy się Państwu zapraszając do obejrzenia czegoś niezwykłego… do zimowej acz ciepłej Galerii naszego stowarzyszenia. Jeszcze nie czas na wielkie spotkania, jeszcze trochę nas czeka tej bezlitosnej samotności…

Wystawę jednak można obejrzeć już dziś. Codziennie od poniedziałku do piątku w Centrum Kultury i Rekreacji.

W Waszą wrażliwość oddajemy nasz skromy talent, dzielimy się przyjaźnią i życzliwością życząc tylko zdrowia. Tego, co dziś tak cenne.

Tekst: Dominika Kwinta
Prezes OSTP

Więcej na stronie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Tworzących Przyjaciół ->>>

Print Friendly, PDF & Email