Rozstrzygnięcie II edycji konkursu grantowego „Dzieci Kapitana Nemo”

Rozstrzygnięcie II edycji konkursu grantowego „Dzieci Kapitana Nemo”

Organizatorem Konkursu grantowego „Dzieci Kapitana Nemo” jest Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie. Ideą przyświecającą organizacji tego konkursu jest postać Kapitana Nemo, bohatera powieść „20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi” Juliusz Verne, ale w całej jego historii zawiera się również tęsknota za wieloma innymi, nieopowiedzianymi biografiami naszych rodaków, którzy z dala od ojczyzny dokonywali rzeczy wielkich w różnych dziedzinach. Warto w ich poszukiwaniu wrócić do przeszłości dziejów.

Idąc tym tropem Miejska Biblioteka Publiczna złożyła wniosek w konkursie i otrzymała dofinansowanie w wysokości 9510,- zł. Projekt będzie realizowany w terminie od września do grudnia 2021 roku, głównie w Filiach biblioteki: Łubowie i Silnowie.

Zatytułowaliśmy go „Do przyszłości koleją!” wybierając postać Aleksandra Wasiutyńskiego – Polaka, który zasłynął w kraju i na świecie jako pionier kolejnictwa, a którego działalność i osiągnięcia są znane nielicznym.

Podczas realizacji projektu powstanie atrakcyjna oferta edukacyjno-eksploracyjna, która wpłynie na poznanie dziedziny kolejnictwa w Polsce i naszej lokalnej ojczyźnie, a my będziemy poruszać się szlakiem dawnej kolei Bornego Sulinowa z czasów wojennych. Nieistniejąca już dziś linia kolejowa i pozostały po niej nasyp, który w przyszłości będzie podbudową ścieżki rowerowej jest główną inspiracją do naszych działań.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” – 2021.

Print Friendly, PDF & Email