Medale reprezentantów Gminy Borne Sulinowo

Medale reprezentantów Gminy Borne Sulinowo

Koniec roku  to tradycyjnie już czas, kiedy o miano najlepszych w gminach i  miastach naszego powiatu rywalizują młodzi adepci tenisa stołowego. Dnia 30 listopada 2012r. w Turowie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe Szczecinek, Zespół Szkół w Turowie, a  osobą odpowiedzialną za przebieg zawodów był zasłużony propagator tej dyscypliny sportu, Pan Dariusz Żelazny. Były to ostatnie w tym roku zawody sportowe z cyklu Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Gimnazjady.
Naszą Gminę reprezentowały najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych w Juchowie i Bornem Sulinowie, a także gimnazjów w Silnowie i Bornem Sulinowie. Podobnie jak przed rokiem, sukcesem zakończyły się zmagania dla reprezentantek SP Juchowo  w składzie : Anna Kubicka, Justyna Serafinowicz (opiekun – Pan Piotr Furmankiewicz), które w pięknym stylu zdobyły złoty medal w kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych. Tradycje medalowe podtrzymała również drużyna chłopców SP Juchowo w składzie: Daniel Osiński, Kacper Kraemer (opiekun  – Pan Piotr Furmankiewicz), która po zaciętych grach zdobyła brązowy medal. Mistrzynie z Juchowa reprezentować będą nasz Powiat w zawodach regionalnych. Szkoła Podstawowa w Juchowie kolejny rok z rzędu zdobyła największą liczbę medali na tym etapie zawodów w swojej kategorii. W zeszłym roku 3 medale( złoty i 2 srebrne), w tym roku złoto i brąz.
Świetny występ zanotowała również drużyna dziewcząt Gimnazjum z Bornego Sulinowa w składzie: Zuzanna Hermanowska, Agata Walczak (opiekun –  Pan Dariusz Palicki), która nie miała sobie równych w swojej kategorii, zdobywając zasłużenie złoto. Dziewczęta zapewniły sobie tym samym udział w następnym etapie rywalizacji Gimnazjady –  zawodach regionalnych.
  Reprezentanci naszej gminy nie zawiedli również w najtrudniejszej  z kategorii- gimnazja – chłopcy.  W kategorii tej bowiem startowali kilkukrotni medaliści Wojewódzkich Finałów z Żółtnicy i Gwdy Wielkiej.  Podopieczni Pana Michała Furmankiewicza z  Gimnazjum  Silnowo w składzie: Dawid Grad, Hubert Kuźmiński zdobyli brązowy medal.

Informację sporządził:
Piotr Furmankiewicz
Nauczyciel WF, SP Juchowo

Print Friendly, PDF & Email