Sukcesy na Mistrzostwach Europy w Fitness Dzieci

W dniach 6-8 października 2018 r., w Novi Sad w Serbii, odbyły się Mistrzostwa Europy w Fitness Dzieci. Polskę reprezentowały trzy zawodniczki z Akrobatycznego Klubu Sportowego „Darzbór” Szczecinek. Karolina Pietrzyk, w kategorii wiekowej 15 lat, wywalczyła brązowy medal i tak spektakularnym wynikiem zakończyła zawody.

Kolejna zawodniczka AKS Darzbór, Liwia Stańczykowska (mieszkanka Bornego Sulinowa), czołowa zawodniczka mistrzostw, swój akrobatyczny pokaz zakończyła w ścisłym finale, na 5 miejscu. Maja Bartoszek (mieszkanka Bornego Sulinowa) po eliminacjach uplasowała się tuż poza finałem – na 7 pozycji. W punktacji drużynowej reprezentacja Polski, składająca się z dwóch klubów – AKS „Darzbór” Szczecinek oraz Klubu BLACK&WHITE Ostrowiec Świętokrzyski – wywalczyła 3 miejsce.

Trenerką zawodniczek ze szczecineckiego klubu jest pani Wioletta Szydlak.

Udział w tych prestiżowych mistrzostwach był możliwy dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Szczecinku i bardzo dużemu zaangażowanie rodziców jednej z zawodniczek – państwa Iwony i Janusza Stańczykowskich.