Gra Miejska pod nazwą „Timeline czyli Linia Czasu” z okazji 25 – lecia Bornego Sulinowa

Gra Miejska pod nazwą „Timeline czyli Linia Czasu” z okazji 25 – lecia Bornego Sulinowa

Dnia 30 maja  2018 roku w Bornem Sulinowie odbyła się po raz pierwszy Gra Miejska pod nazwą „Timeline czyli Linia Czasu” z okazji 25 – lecia Bornego Sulinowa. Autorem scenariuszy,regulaminu oraz opracowaniu tras jest Marek Pasławski, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Juchowie. On również przeprowadził samą Grę. Punkty kontrolne obsadzone były przez uczniów LO .

Nazwa Gry – Linia Czasu  nawiązuje do zmian administracyjnych i wizualnych naszego miasta od czasu powstania tutaj garnizonu w 1938 roku do chwili obecnej. Wszelkie zadania które mieli wykonać uczestnicy dotyczyły tego okresu czasu. Gra wystartowała spod Hali Sportowej a zakończyła się przy BKO. Każda drużyna wraz z opiekunem (nauczycielem) miała inną trasę. Musieli zmagać się z zagadkami, podążając za wskazówkami poznwali historię miasta i odkrywali na nowo walory zabudowy jak i wspaniałe miejsca rekreacyjne. W grze uczestniczyło 6 drużyn  w 2 kategoriach: szkoły podstawowe 3 drużyny – SP Juchowo, SP Jeleń, SP Borne Sulinowo, gimnazjum 3 drużyny – SP Juchowo, SP Łubowo, LO Borne Sulinowo.

Wszystkie drużyny ukończyły Grę odnajdując poukrywane fanty.

Kulminacyjnym momentem był punkt kontrolny znajdujący się w „Leśnej Klasie” nad jeziorem. Uczestnicy otrzymali tam zestaw pytań związanych z historią Bornego Sulinowa. Mogli tam odpocząć w cieniu drzew rozwiązując zadania. Jednym z ciekawych zadań było ułożenie wiersza o Bornem Sulinowie. Uczniowie wykazali się ogromnymi zdolnościami i tym razem. Poziom był bardzo wysoki, po dogłębnej analizie przebiegu Gry każdej z drużyn i podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców.

Pierwsze miejsce w kategori szkół podstawowych zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. M.Konopnickiej z Juchowa. Najlepszą drużyną  gimnazjalną byli uczniowie gimnazjum z   Liceum Ogólnokształcącego im.Bohaterów Oflagu II D
w Bornem Sulinowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki ufundowane przez organizatora –  Urząd Miejski w Bornem Sulinowie.

Zwycięzkie drużyny zostały uhonorowane medalami okolicznościowymi i pucharami.

Print Friendly, PDF & Email