Duży sukces młodych piłkarzy z Bornego Sulinowa

Duży sukces młodych piłkarzy z Bornego Sulinowa

W dniu 11 maja 2012 roku w Szczecinku,  na boisku OSiR przy ul. Piłsudskiego 3, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego XII Ogólnopolskiego Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”,  w kategorii chłopców rocznik 2002 i młodsi. W imprezie wzięło udział 9 zespołów reprezentujących powiat szczecinecki: trzy drużyny  reprezentowały Szczecinek, po dwie drużyny z Bornego Sulinowa i Barwic oraz po jednej z Białego Boru i  Żółtnicy.  W pierwszym etapie turnieju zespoły zostały rozlosowane do 3 grup A, B, C, w których rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup awansowali do finału, gdzie 3 drużyny rozstrzygnęły w meczach „każdy z każdym” o wynikach turnieju, rozdzielając pomiędzy siebie miejsca na podium 1- 3.
Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna z Bornego  Sulinowa, która zdominowała rywalizację w grupie C, pokonując Akademię Piłkarską III Szczecinek oraz zespół reprezentujący Gminę Barwice Błękitni Gonne Małe I, zdobywając komplet punktów.
W drugiej fazie rozgrywek w grupie finałowej zabrakło  przysłowiowego piłkarskiego szczęścia w meczu z AP II Szczecinek – nasi chłopcy zostali pokonani 2 : 4.  Borneńczycy zrehabilitowali się bardzo szybko rekompensując to sobie w meczu z Akademią Piłkarską I Szczecinek, późniejszym zwycięzcą turnieju, wygrywając 2 : 1. O tym, że zajęliśmy 2 miejsce zdecydował mecz pomiędzy drużynami ze Szczecinka, w którym okazała się lepsza AP I Sz-k,  pokonując AP II Sz-k 6 : 1.
Najlepszym strzelcem drużyny z Bornego Sulinowa został Oliwier Kubiak,  zdobywca 7 goli.
W turnieju wystąpiła także druga drużyna z Bornego składająca się z chłopców i dziewcząt roczniki 2002 – 2004, która nie odniosła spektakularnego sukcesu, ale tutaj celem nie było zwycięstwo, ale zapoznanie i oswojenie młodych zawodników z atmosferą rywalizacji sportowej w walce o cenne punkty.
Zawodnicy występujący w turnieju rozpoczynali przygodę z piłką w projekcie realizowanym przez animatora Orlika 2012,  pana Dariusz Palickiego,  pod nazwą „Akademia Orlika”. Chłopcy nadal trenują w Akademii Orlika i występują  w turniejach Ligii Bałtyckiej Orlik 2012 pod nazwą „Pionier 95” Borne Sulinowo.

Informację sporządził Dariusz Palicki

 

Print Friendly, PDF & Email