„Noc w Bibliotece”

„Noc w Bibliotece”

Z 14 na 15 stycznia 2012 r., w naszej Bibliotece odbyło się trzecie już spotkanie z cyklu Nocy w Bibliotece pt.: „W krainie baśni”. To niezwykłe wydarzenie zebrało 35 dzieci, które od godz. 18.00 bawiły się praktycznie do białego rana. Tym razem gościliśmy 2 postacie z bajek, były to: Królewna Śnieżka i Pippi Langstrumpf.
Zaczęliśmy wspólną rozmową na temat oglądanych i lubianych przez nas bajek, a następnie każde z dzieci namalowało swoją ulubioną postać. Rysunki rozwiesiliśmy na ścianach sali aby, potem przyjemniej nam się spało.
Następna część wieczoru to pisanie baśni. Dzieci podzielone na pięć grup, pisały swoją baśń przez ok. 7 minut, następnie przechodziły na kartkę innej grupy i kontynuowały baśń przeciwnika, aby w konsekwencji dojść do swojej baśni i napisać jej zakończenie. Pomysłów było mnóstwo, a i śmiechu przy okazji wiele. Na koniec każda grupa przeczytała swoją baśń. Zgodnie stwierdzono, że wszystkie są tak samo wesołe i pomysłowe.
Ostatnią zabawą były Bajkowe Kalambury, przy których dzieci bawiły się równie ochoczo, jak przy pisaniu baśni. Zgadywanie bajkowych postaci wychodziło różnie, ale nie ma to jak dobra zabawa.
W międzyczasie wspólnie przeczytaliśmy kilka baśni. No, a do snu obejrzeliśmy „Gerfielda” i „Dr Dolittle”. Tym razem dzieci zrobiły sobie same konkurencję – KTO OSTATNI ZAŚNIE. Najwytrwalszy był Darek Spik z IV „C”, nie spał do 6.20.
Przez całą tę noc oprócz bibliotekarzy, pomagali, czuwali i ciężko pracowali: uczennica II klasy Gimnazjum w Zespole Szkół w Bornem Sulinowie, Michalina Sobuńko i uczeń klasy maturalnej Technikum Usług Gastronomicznych w Szczecinku, Wojciech  Turczyński. W zajęciach oraz wszelkich możliwych zadaniach nieocenione były uczennice VI klasy Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie – Klaudia Madej i Roksana Pawlik. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!!! Bez ich pomocy ta nieprzespana noc byłaby trudniejsza. A chętnych na kolejną noc zapraszamy w czerwcu!!! Do zobaczenia!

Print Friendly, PDF & Email