V Puchar Polski Północnej w Biegu na Orientację

Uczniowski Klub Sportowy, wspólnie z Zachodniopomorskim Okręgowym Związkiem Orientacji Sportowej i Nadleśnictwem Czaplinek, przeprowadził V Puchar Polski Północnej w Biegu na Orientację.

W dniu 13.06.2015 r., na terenach Leśnictwa Sikory przeprowadzono bieg klasyczny, w tym Mistrzostwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku. Łącznie na starcie stanęło 142 zawodników z terenów całej Polski. Nasz UKS reprezentowała skromna, ale silna reprezentacja. Zdobyliśmy 4 brązowe medale: w kategorii rodzinnej – Gracjan Klekotta, w kategorii 12 – latków – Mateusz Łuszczak, w kategorii 16 – latków – Szymon Niewierowski, a w kategorii 18 – latków – Damian Bartnik.

Natomiast w niedzielę, dn.14.06.2015 r., na terenie Bornego Sulinowa odbył się bieg sprinterski połączony z Mistrzostwami Bornego Sulinowa. Na starcie stanęło 146 zawodników i tym razem frekwencja w naszej drużynie dopisała. Złote medale w Pucharze Połski Północnej zdobyli: w kategorii M-10 – Wiktor Leśniewicz, w kategorii M-18 – Damian Bartnik, w kategorii K-50+ – Mieczysława Grodecka. Srebrnymi medalami udekorowani zostali: w kategorii rodzinnej – Gracjan Klekotta z ojcem, w kategorii M-16 – Szymon Niewierowski i w kategorii M-55 – Remigiusz Pęczek. Brązowe krążki zdobyli: w karegorii rodzinnej Anna i Oliwia Jagodzkie,
w kategorii M-12 – Kamil Klekotta, w kategorii M-18 – Jakub Kęsy oraz w kategorii M-65 + – Henryk Sułek.

W klasyfikacji drużynowej o Puchar Burmistrza Bornego Sulinowa I miejsce zdobyła ekipa UKS Traper Złocieniec, II miejsce – MKS Skarmat Toruń, III miejsce – UKS Błyskawica Dębołęka, IV miejsce – UMKS Kwidzyn, V miejsce – UKS Borne Sulinowo, a punktowane VI miejsce – UMKS Orkan Ostróda.

W Mistrzostwach Bornego Sulinowa mistrzami w swoich kategoriach zostali: Justyna i Weronika Kniaź, Amelia Leśniewicz, Joanna Bobrycka, Anna Patyńska, Mieczysława Grodecka, Gracjan Klekotta z ojcem, Wiktor Leśniewicz, Kamil Klekotta, Jakub Jagodzki, Szymon Niewierowski, Damian Bartnik, Krzysztof Leśniewicz, Remigiusz Pęczek, Krzysztof Oliwa, Henryk Sułek.

Za społeczną pomoc składamy serdeczne podziękowania dla : Pani Cecylii Mąkol, Pani Ewy Kokot, Pana Adolfa Misiuk, Pana Remigiusza Pęczek, Pana Jerzego Cytloch. Za pomoc w organizacji zawodów serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Czaplinek oraz Straży Miejskiej w Bornem Sulinowie.