Sukcesy zawodników klubu MMA Borne Sulinowo

W dniu 22-23 luty 2014r. w Luboniu odbyły się IV Mistrzostwa Polski Bjj NO GI, które przyciągnęły rekordową liczbę startujących zawodników – 963 osoby, co sprawiło że jest to drugi pod względem wielkości turniej NO GI w naszym kraju. Tak duża sekwencja  startujących na zawodach świadczy o tym, że moda na  Jiu-Jitsu  jest coraz większa.  Z  klubu MMA Borne Sulinowo w kategorii 49 – 98 kg wystartował Marek Hałuszka. Doszedł do walki finałowej, gdzie nabył się kontuzji kolana i lekarz  przerwał walkę. W efekcie nasz reprezentant zajął drugie miejsce w swojej kategorii – zdobył  srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski.

***********************

W dniach 26-27 października 2013r. w Pucku  odbyły się Mistrzostwa Pomorza Amatorskiego MMA – BJJ-K1-Rules. Klub MMA Borne Sulinowo reprezentowało dwóch zawodników: Marek Hałuszka i Krystian Zygnerski. Krystian dał z siebie wszystko, a najbardziej cieszy fakt, że „nie zamulał walk” i zawsze dążył do poddania. Wygrał 2 walki. W trzeciej trafił na mocnego i bardziej doświadczonego przeciwnika. Przegrał na punkty i zajął 4 miejsce w kategorii do 72kg. Miejmy nadzieję, że  na kolejne zawody wróci silniejszy i jak zawsze pokaże, że nie łatwo go złamać.

Marek startował do kategorii 87,9kg. Po przegraniu jednej walki na punkty – zajął 3 miejsce i zakończył zmagania z brązowym medalem.

Oba zawodnicy reprezentowali Borne Sulinowo i pokazali, że w takim małym miasteczku też można ćwiczyć i odnosić sukcesy w tak trudnym sporcie, jakim jest Jiu-Jitsu i MMA.