„NIE dla czadu”

„NIE dla czadu”

Tragedie ludzkie są często konsekwencją  lekceważenia prostych zagrożeń, a czasami niewiedzy. Na terenie naszej Gminy corocznie mamy do czynienia z zagrożeniami, które sprzyjają wypadkom zaczadzenia. Brak kontroli systemów wentylacyjnych, nieszczelne przewody kominowe, opalenie węglem, zatkane kratki wentylacyjne, niesprawne piecyki gazowe, to tylko niektóre z tych symptomów, których rezultatem może być  powstanie niebezpiecznego wypadku, a nawet utrata życia. „CZAD CICHY ZABÓJCA”
Sposoby na uniknięcie zagrożenia i niedopuszczenie do zatrucia tlenkiem węgla (czad) są bardzo proste. Najczęściej do zatruć dochodzi gdy nie zdajemy sobie sprawy, co może stać się, gdy nie przestrzegamy prostych zasad bezpieczeństwa.  Lekceważymy zagrożenia i jednocześnie nie mamy świadomości, że tak naprawdę niewiele  potrzeba, aby nasze domostwa stały się  bardziej bezpieczne. Okres jesienno-zimowy, wraz z rozpoczynającym się sezonem grzewczym sprzyja narastaniu tego zjawiska. Przegląd urządzeń grzejnych, kominów, piecyków oraz przypomnienie sobie zasad postępowania będzie minimalizowało to zagrożenie. „NIE DAJ SIĘ CZADOWI”

W  statystykach zatruć tlenek węgla zajmuje trzecie miejsce po zatruciach lekami i innymi środkami, dlatego zachęcamy do przestrzegania zasad profilaktyki w tym zakresie.
Zdrowie, a nawet życie Twoje i Twoich bliskich może w dużej mierze  zależeć również od tego jak poważnie potraktujesz treść porad.

Szczegółowe informacje na temat tlenku węgla, m.in. co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia, jak pomóc poszkodowanym, jakie są objawy zatrucia, znaleźć można na stronach internetowych Państwowej Straży Pożarnej.

„BĄDŹ CZUJNY,
CZAD JEST BEZWONNY!!!”

Film poglądowy>>>

czad-ulotka

 

 

Print Friendly, PDF & Email