Nabór do regat „The Tall Ships Races 2012”

Reprezentacja Województwa Zachodniopomorskiego weźmie udział w tegorocznej edycji regat „The Tall Ships Races 2012”. Ta najbardziej znana i największa na świecie impreza żeglarska zgromadzi na starcie ponad 100 najpiękniejszych jachtów
i żaglowców globu.  Regaty, jak co roku, odbędą się w lipcu i sierpniu. Akwenem zmagań w tegorocznej edycji będą morza u wybrzeżu Francji, Hiszpanii, Portugalii i Irlandii. 

Reprezentacja Województwa Zachodniopomorskiego liczyć będzie około 25 osób i popłynie na żaglowcu „Fryderyk Chopin” rywalizując na trasie trzech etapów:
I etap w dniach 4-28 lipca  na trasie – Saint Malo-Lizbona-Kadyks (7 miejsc), II etap:
w dniach 28 lipca-12 sierpnia na trasie: Kadyks-Porto-A Coruna (9 miejsc), III etap:
w dniach 12-26 sierpnia na trasie: A Coruna-Dublin (9 miejsc).  W przypadku większej ilości zgłoszeń o uczestnictwie w danym etapie decydować będzie organizator.

Udział w regatach to znakomita okazja do nawiązania nowych znajomości, poznania nowych kultur, poznania tajników sztuki żeglarskiej, zwiedzenia najbardziej okazałych miejsc
w Europie. To także niezapomniana przygoda żeglarska, pełna niezapomnianych wrażeń
i emocji.

Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ukończą do dnia 1 czerwca 2012 roku 16 lat tj. uczniów, studentów, młodzież z terenu Województwa Zachodniopomorskiego
do nadsyłania do dnia 20 lutego 2012 roku na adres Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, ulica Wyszyńskiego 30,
70-203 Szczecin lub adres e-mailowy: ddraczynski@wzp.pl (skan dokumentu) wypełnionych i podpisanych wstępnych zgłoszeń.

Przed wysłaniem wstępnego zgłoszenia proszę zapoznać się z regulaminem uczestnictwa.

Skład reprezentacji zostanie ogłoszony po dniu 21 lutego 2012 roku,
a zakwalifikowane osoby zostaną powiadomione o tym fakcie droga e-mailową.

Koszt uczestnictwa jednej osoby w regatach obejmie m.in. koszt czarteru jednostki
wraz z pobytem, w tym noclegi i wyżywienie, koszt szkolenia żeglarskiego, koszt transportu do i z miejsca wymiany, koszt zakupu i wykonania odzieży sportowej.  

Każdy z uczestników reprezentacji Województwa Zachodniopomorskiego pokrywa 50% całkowitego kosztu uczestnictwa. Pozostałe 50% będzie sfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Wszelkie informacje dotyczące m.in. wysokości opłat, terminów płatności, trasy regat, szkoleń żeglarskich, praw i obowiązków uczestnika znajdują się w ww. regulaminie.  

Swoje zaproszenie kierujemy do mieszkańców zachodniopomorskich miast, gmin
i powiatów, zachodniopomorskich szkół oraz miłośników żeglarstwa, i to nie tylko tych zrzeszonych w klubach żeglarskich naszego regionu.

Informacje o regatach znajdują się na stronie: www.sport.wzp.pl oraz www.ttsr.eu.

Ogłoszenie o regatach The Tall Ships Races 2012  
Regulamin rekrutacji  
Wstępne zgłoszenie

Zapraszamy do przeżycia morskiej przygody.

Print Friendly, PDF & Email