Sukces artystów z Bornego Sulinowa

 

Borne Sulinowo czterokrotnie nagrodzone w Wojewódzkim Przeglądzie Prac Plastyków Nieprofesjonalnych, organizowanym przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 

Zgłoszone do Przeglądu prace borneńskich artystów kwalifikowała Komisja Weryfikacyjna ze Szczecina. Weryfikacja prac odbyła się w Ośrodku Kultury w Bornem Sulinowie. Do Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Plastyków Nieprofesjonalnych zakwalifikowano prace Bogumiły Celer – malarstwo olejne, Lidii Kubisztal – batik, Wiesławy Ilkowskiej – kompozycje ze skóry, Teresy Turowskiej – haft.

Wybrane prace przewieziono do Świdwińskiego Ośrodka Kultury, gdzie dokonano ścisłej selekcji prac twórców z Województwa Zachodniopomorskiego, uczestniczących w Przeglądzie.

W dniu 30 marca 2007 r. w zamku świdwińskim odbyła się Wielka Gala – otwarcie wystawy.
Radosnym momentem dla borneńskich artystów był czas ogłoszenia wyników, wręczenia dyplomów i statuetek. Z wielką radością przyjęliśmy fakt, że:
I miejsce Bogumiła Celer – Borne Sulinowo – malarstwo olejne
I miejsce Lidia Kubisztal - Borne Sulinowo – batik
III miejsce i wyróżnienie – Teresa Turowska - Borne Sulinowo – haft
wyróżnienie Wiesława Ilkowska – Borne Sulinowo – kompozycje ze skóry – zakwalifikowane do kategorii kolaż.

 

W tym przeglądzie, w którym prezentowali swoje prace artyści z Województwa Zachodniopomorskiego, Borne Sulinowo odniosło wielki sukces, było najlepsze i najwyżej ocenione.